השקעות דיגיטליות

האם לפרסם בפייסבוק או לפרסם בגוגל ומה ההבדל ביניהן?

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תוכן עניינים

נעים להכיר

נעים להכיר, White Collar מומחים למדיניות הפרסום של פייסבוק.

המשימה שלנו:

לסייע לסוכנויות פרסום להשיג תוצאות ארוכות טווח מפרסום בפייסבוק. 

איך אנחנו עושים את זה?

בזמן שאתם פירסמתם, אנחנו חקרנו את מדיניות הפרסום של פייסבוק.

מסוף שנת 2017 צברנו ניסיון תקדימי בתחום מדיניות הפרסום של פייסבוק.
צפינו באלפי קמפיינים, דפי נחיתה ואתרים, דיברנו עם אנשי דיגיטל מתעשיות ונישות פרסום שונות.
ראינו פרסום מקומי, בינלאומי, מוצרים, שירותים, עסקים קטנים וגדולים, חברות ומיזמים מסוגים רבים ותקציבים בכל הגדלים.

מה למדנו והסקנו מהמחקר?

לכל עסק מפרסם, הכרת מדיניות הפרסום היא הבסיס לכל תכנון והוצאה לפועל של מהלך פרסומי ועסקי.

פרסום מפר מדיניות מזמן חסימות וסנקציות פתאומיות למפרסם וללקוח ואינו משתלם.

רוב שוק הפרסום מפר את מדיניות הפרסום.
מפרסמים ותיקים ואנשי פרפורמנס, קופירייטרים, סוכנויות ומשרדי פרסום, מקצוענים, פרילנסרים, עסקים וחברות. רובם לא לוקחים את מדיניות הפרסום כשיקול עסקי פרסומי והם משלמים על כך בהמשך הדרך.

פרסום ותכנון עסקי שיווקי מותאמי מדיניות, הינם הבסיס לצמיחה עסקית ארוכת טווח ביחד עם הפלטפורמה ולא כנגדה.

אנחנו יודעים לזהות הפרות מדיניות כמו שאתם יודעים להקים קמפיין. אנחנו יודעים איך למנוע חסימות מראש ולתכנן נכון את כל תהליך הפרסום בפייסבוק, ואנחנו מלמדים סוכנויות אחרות איך לעשות את זה.

בתכנית הליווי שלנו נלמד אתכם (ארגון, סוכנות פרסום) את כל סעיפי וחוקי מדיניות הפרסום של פייסבוק וכן איך להתנהל עסקית ושיווקית מבלי להיחסם בעתיד.

התכנית מותאמת לכל עסק מפרסם שמוכן להשקיע בתשתיות שלו ורוצה להימנע מהפתעות יקרות מאוד.

התכנית כוללת שלב איפיון מעמיק שבו אנו מתאימים את תכנית הליווי לעסק.

בדף "צרו קשר" שלנו.
ניתן ללחוץ כאן.

ניתן לעקוב בלחיצה על שם דף הפייסבוק שלנו:
White Collar – מדיניות הפרסום.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

שאלות נפוצות

ניתן לקרוא מאמר מבוא כאן

אם מעולם לא למדתם את המדיניות לאורך ולרוחב על כל מאות סעיפיה. אתם מפרים אותה בסיכוי מאוד גבוה וכבר עכשיו יש מה לעשות כדי להציל את העסק שלכם ולהימנע מטעויות יקרות שיעלו בחסימות בהמשך הדרך.

הפרות מדיניות חוזרות, יכולות להוביל לפגיעה בתוצאות הפרסום ולחסימת המפרסם ונכסיו. 

אם מדובר בסוכנות פרסום או במפרסם שמנהל פרסום עבור מספר עסקים, הפרת מדיניות באחד העסקים יכולה לפגוע בשאר העסקים ובמפרסם עצמו.

כפי שהפלטפורמות יודעות להרחיק מפרסמים על הפרות מדיניות, כך הן יתגמלו את מי שמפרסם לפי החוקים, בין אם הוא סוכנות פרסום או מפרסם עצמאי.

לא, אנחנו סוכנות פרסום עצמאית.

השארת פרטים

לפתרון בעיות, ייעוץ והדרכות

לפרסם בפייסבוק או בגוגל

האם לפרסם בפייסבוק או לפרסם בגוגל ומה ההבדל ביניהן?

פייסבוק וגוגל שולטות בשוק הפרסום העולמי ולכל אחת מהן יש מידע מפורט על הרגלי גלישה וצריכה של מיליארדי אנשים. הפרסום בהן אפקטיבי בעיקר בזכות המידע שהן מספקות אודות תוצאות הפרסום דה פאקטו, והיכולת של משווקים מקצועיים לנתח את המידע, להסיק מסקנות ולתקן את הפרסום בהתאם.
אבל, כל אחת מהפלטפורמות עובדת במודל שונה ופונה לצרכנים בשלבים שונים בתהליך הרכישה שלהם.
בשביל לעמוד על ההבדלים ביניהן, צריך להכיר מושג שיווקי – "שלבי החלטת קנייה".,

שלבי החלטת קנייה.

המודל הבא מתאר מה עובר בראשו של צרכן ממוצע משלב ההתוודעות על מוצר/שרות מסוים ועד הרגע שבו הוא מחליט לרכוש או לא לרכוש אותו.

  1. זיהוי בעיה/צורך – הצרכן הפוטנציאלי מבין שחסר לו משהו – הבדל בין רצוי למצוי. אם יהיה לי המוצר/שרות הזה. יהיה לי טוב יותר.
  2. הבעת עניין – הצרכן מגלה עניין במוצר/שרות ומחליט לברר אודותיו, יתרונות/חסרונות, מאפיינים וכיו"ב.
  3. הערכת חלופותסקר שוק – הצרכן מתחיל לברר על המוצרים/שרותים גם אצל מתחרים ישירים ועקיפים ומשווה ביניהם.
  4. החלטת קנייה – האם אקנה את המוצר או לא וממי אקנה אותו.
  5. החלטה לאחר הקנייה – עד כמה הצרכן מרוצה מהקנייה.
    * ככל שערך המוצר גדול יותר, כך הצרכן יעבור את השלבים לאט יותר. (לדוגמא: רכישת דירה, רכב, עסקה, חברת שיווק בתקציבים גדולים)

פרסום בפייסבוק/אינסטגרם בשלבי החלטת הקנייה.

בפייסבוק/אינסטגרם – הלקוח שלנו גולש להנאתו ברשת חברתית. הוא לא מחפש מוצר או שרות ואין לו כוונת קנייה מוצהרת. אבל תוך כדי הגלישה הוא צופה בפרסומות שונות שאמורות להתאים לפרופיל האישי שלו, ושם אנו המפרסמים מעירים את הצורך שלו במוצר/שרות שלנו.
שיווק חכם מביא את הצרכן למצב שבו הוא רוכש מאיתנו ומוותר על סקר השוק, או לחלופין, ממתג את העסק המוכר בצורה כזו שתיתן לעסק עדיפות על פני עסקים אחרים, גם לאחר שהצרכן יבצע חקר שוק.
אם כן, בשיווק בפייסבוק, אנחנו לרוב נפנה ל 2 השלבים הראשונים: (1. זיהוי בעיה/צורך 2. הבעת עניין) בשלבי החלטת הקנייה וננסה לקבל פרטים מהלקוח (ליד), או שנרצה שהוא ירכוש מאיתנו מוצר/שרות מסוים.

 

פרסום בגוגל בשלבי החלטת הקנייה

בגוגל, הסיפור הוא שונה. הפרסום בגוגל מתחלק לשניים בגדול: 
רשת החיפוש – מודעות ממומנות שמופיעות בתוצאות חיפוש – לדוגמא אדם חיפש "שיווק סטארט אפ" ובתוצאות החיפוש, יופיעו תוצאות ממומנות – מודעות, ותוצאות אורגניות – התוצאות שגוגל החליט שהן הכי רלוונטיות לחיפוש של הגולש וכדי להיות שם יש צורך בקידום אורגני – SEO.
לא נרחיב על קידום אורגני, SEO במאמר זה.
רשת המדיה – פרסומות שמופיעות לגולש באתרים שונים שבהם הוא גולש. הפרסומות האלו מופיעות לגולש הספציפי מכיוון שהגולש ביקר באתר מסוים וכעת הפרסומות מאותו אתר מגיעות אל הגולש כשהוא משוטט באינטרנט.

ברשת החיפוש – הפרסום לרוב מופיע כאשר הגולש כבר עם כוונת קנייה די ברורה, או שהוא בשלב הערכת החלופות – סקר שוק.

רשת המדיה – די דומה לפייסבוק – פנייה לשלבים הראשונים בהחלטת הקנייה: (1. זיהוי בעיה/צורך 2. הבעת עניין), ניתן לעניין את הגולש במוצר או שרות מסוים, וניתן גם לבקש ממנו ישירות לרכוש אותו.

אם כך, עדיף לפרסם בגוגל לא? הרי אני תופס את הגולש בשלב שהוא כבר מעוניין במוצר/שרות וכל מה שנשאר לי זה להופיע בתוצאות החיפוש…

פה נכנס שיקול העלויות ועל מה  בדיוק כל אחת מהפלטפורמות גובות מאיתנו תשלום.

 

עלויות פרסום בפייסבוק

בפרסום בפייסבוק אתם משלמים על כל פעם שהמודעה שלכם הופיעה לגולש בזמן הגלישה שלו בפלטפורמה או באתרים שעובדים עם הפלטפורמה.
חישבו על חלוקת פלאיירים, בכל פעם שעוד פלאייר חולק לאדם מסוים, בין אם הוא צפה בו ובין אם לאו, אתם משלמים. הסכום הוא ממש זעום. עד כדי כך זעום שלרוב "פלאייר" אחד יעלה לכם בין אגורה אחת לחמש אגורות. זאת אומרת שבפייסבוק פוטנציאל החשיפה של העסק הוא גדול והעלויות לחשיפות הן נמוכות.

עלויות פרסום ובגוגל

בפרסום בגוגל, אתם תשלמו בכל פעם שמישהו הקליק על המודעה שלכם, בין אם הוא קנה מכם ובין אם לאו. העלויות פה הן גבוהות בהרבה וקליק אחד יכול לעלות בין מספר שקלים לעשרות ואף מאות שקלים. לדוגמא, החיפוש "חופשה ברודוס לסופש" או "מנעולן בגבעתיים" יכול לעלות עשרות שקלים לקליק לעסק שרוצה להופיע בפרסומות שמוצעות לשאילתא כזו.

אילו סוגי עסקים מתאימים לפרסום בגוגל?

אחרי שהבנו שבפייסבוק לרוב אנחנו נציע את המוצר שרות בעלות מאוד נמוכה ובגוגל נרצה להופיע באזור שלב הקנייה בעלות גבוהה יותר, נדבר על סוגי עסקים ואילו מהם מתאימים לפרסום בגוגל ובפייסבוק. 
בגדול, תחומים שבהם יש כוונה מיידית מצד הגולש לקנות והרכישה היא לרוב עכשווית, מיידית, דחופה – גוגל היא הפלטפורמה העדיפה לפרסום העסק. לדוגמא: מנעולנים, החלפות מצבר, חברות שמציעות שירותי גלישה באינטרנט, חבילות סלולר וכבלים, רופאי שיניים, מתקינים וטכנאים, עורכי דין וכיו"ב. המשותף לכל אלו הוא שלרוב, מי שצריך שרות של עסקים כאלו, לא ירכוש אותו רק כי ראה פרסומת מסוימת. מאוד מתאגר למשל, לשווק מתקין מזגנים בפייסבוק. כי הסיכוי שתפגע בעשרות או מאות אנשים שצריכים התקנה בדיוק עכשיו הוא מאוד נמוך. ישנן דרכים מתוחכמות אחרות לשווק עסקים "מידיים" בפייסבוק אבל לא על כך המאמר.

 

אילו סוגי עסקים מתאימים לפרסום בפייסבוק?

בפייסבוק, הפרסום מתאים כמעט לכל העסקים מכיוון שמעבר לחשיפה העצומה שהוא מציע לעסק, הוא גם מאוד מתאים לשיווק תדמית, וגם מתקיני מזגנים ומובילים זקוקים לתדמית טובה. לכן, גם לעסקים עם אוריינטציה ברורה לגוגל, כדאי להשקיע בשיווק בפייסבוק. במידה והתקציב מספיק כמובן.

לסיכום

בין אם העסק שלכם מתאים לשיווק בגוגל ובין אם הוא מתאים לשיווק בפייסבוק, המלצתנו התמידית היא, במידה ויש די תקציב, לשווק בשתי הפלטפורמות ולשחק עם תקציב השיווק בהתאם למטרות העסקיות שלכם. 
יצירת תדמית על ידי פרסום בפייסבוק והופעה במודעות כשהחיפוש בגוגל הוא רלוונטי לנו הם הנוסחה המנצחת לעסק שמתנהל נכון וחכם. 
כל מקרה לגופו ולא תמיד התקציב מספיק לשתי הפלטפורמות. לכן, נדרש איש שיווק שמבין עסקים ויכול לקבל החלטות עסקיות ושיווקיות בהתאם לעסק ומטרותיו.

אתם מוזמנים להתייעץ איתנו…
אנו יודעים להתנהל עם תקציבים גדולים של חברות ענק וכן תקציבים של עסקים קטנים. היתרון שלנו הוא ביכולת שלנו להוציא מכל תקציב, יותר תוצאות.

בהצלחה!

להרשמה לניוזלטר שלנו בנושא מדיניות הפרסום של פייסבוק (מאמרים וסרטונים מקצועיים שלא מופיעים בבלוג - בלעדי לנרשמים לניוזלטר)

להצטרפות לדף הפייסבוק שלנו על מדיניות הפרסום של פייסבוק. (עדכונים, חדשות וכל שחשוב לדעת כדי למנוע חסימות ולהרוויח דירוג גבוה יותר מול הפלטפורמה)

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

צ'אט בפייסבוק עם נציג תמיכה, כך תדעו אם האופציה נפתחה עבורכם כמפרסמים
כך תמנעו פריצה לפייסבוק ולחשבון הפרסום שלכם בפייסבוק ובאינסטגרם
הפוך, גוטה – זו הסיבה לחסימת חשבון פרסום בפייסבוק ובאינסטגרם
למה כשחוסמים אותי, לא אומרים לי על מה נחסמתי? מדיניות הפרסום של פייסבוק
המודעה נחסמה בפייסבוק? כל הסיבות האפשריות ומה ניתן לעשות כדי למנוע חסימות לאחר מכן

שאלות נפוצות

ניתן לקרוא מאמר מבוא כאן

אם מעולם לא למדתם את המדיניות לאורך ולרוחב על כל מאות סעיפיה. אתם מפרים אותה בסיכוי מאוד גבוה וכבר עכשיו יש מה לעשות כדי להציל את העסק שלכם ולהימנע מטעויות יקרות שיעלו בחסימות בהמשך הדרך.

הפרות מדיניות חוזרות, יכולות להוביל לפגיעה בתוצאות הפרסום ולחסימת המפרסם ונכסיו. 

אם מדובר בסוכנות פרסום או במפרסם שמנהל פרסום עבור מספר עסקים, הפרת מדיניות באחד העסקים יכולה לפגוע בשאר העסקים ובמפרסם עצמו.

כפי שהפלטפורמות יודעות להרחיק מפרסמים על הפרות מדיניות, כך הן יתגמלו את מי שמפרסם לפי החוקים, בין אם הוא סוכנות פרסום או מפרסם עצמאי.

לא, אנחנו סוכנות פרסום עצמאית.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

השארת פרטים

לפתרון בעיות, ייעוץ והדרכות

White Collar - Intelligent Marketing דילוג לתוכן