מדיניות הפרסום של פייסבוק ואינסטגרם

המודעה נחסמה בפייסבוק? כל הסיבות האפשריות ומה ניתן לעשות כדי למנוע חסימות לאחר מכן

שיתוף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תוכן עניינים

פרסום מותאם מדיניות בפייסבוק ובאינסטגרם

נעים להכיר

נעים להכיר, White Collar מומחים למדיניות הפרסום של פייסבוק.

המשימה שלנו:

לסייע לסוכנויות פרסום להשיג תוצאות ארוכות טווח מפרסום בפייסבוק. 

איך אנחנו עושים את זה?

בזמן שאתם פירסמתם, אנחנו חקרנו את מדיניות הפרסום של פייסבוק.

מסוף שנת 2017 צברנו ניסיון תקדימי בתחום מדיניות הפרסום של פייסבוק.
צפינו באלפי קמפיינים, דפי נחיתה ואתרים, דיברנו עם אנשי דיגיטל מתעשיות ונישות פרסום שונות.
ראינו פרסום מקומי, בינלאומי, מוצרים, שירותים, עסקים קטנים וגדולים, חברות ומיזמים מסוגים רבים ותקציבים בכל הגדלים.

מה למדנו והסקנו מהמחקר?

לכל עסק מפרסם, הכרת מדיניות הפרסום היא הבסיס לכל תכנון והוצאה לפועל של מהלך פרסומי ועסקי.

פרסום מפר מדיניות מזמן חסימות וסנקציות פתאומיות למפרסם וללקוח ואינו משתלם.

רוב שוק הפרסום מפר את מדיניות הפרסום.
מפרסמים ותיקים ואנשי פרפורמנס, קופירייטרים, סוכנויות ומשרדי פרסום, מקצוענים, פרילנסרים, עסקים וחברות. רובם לא לוקחים את מדיניות הפרסום כשיקול עסקי פרסומי והם משלמים על כך בהמשך הדרך.

פרסום ותכנון עסקי שיווקי מותאמי מדיניות, הינם הבסיס לצמיחה עסקית ארוכת טווח ביחד עם הפלטפורמה ולא כנגדה.

אנחנו יודעים לזהות הפרות מדיניות כמו שאתם יודעים להקים קמפיין. אנחנו יודעים איך למנוע חסימות מראש ולתכנן נכון את כל תהליך הפרסום בפייסבוק, ואנחנו מלמדים סוכנויות אחרות איך לעשות את זה.

בתכנית הליווי שלנו נלמד אתכם (ארגון, סוכנות פרסום) את כל סעיפי וחוקי מדיניות הפרסום של פייסבוק וכן איך להתנהל עסקית ושיווקית מבלי להיחסם בעתיד.

התכנית מותאמת לכל עסק מפרסם שמוכן להשקיע בתשתיות שלו ורוצה להימנע מהפתעות יקרות מאוד.

התכנית כוללת שלב איפיון מעמיק שבו אנו מתאימים את תכנית הליווי לעסק.

בדף "צרו קשר" שלנו.
ניתן ללחוץ כאן.

ניתן לעקוב בלחיצה על שם דף הפייסבוק שלנו:
White Collar – מדיניות הפרסום.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

שאלות נפוצות

ניתן לקרוא מאמר מבוא כאן

אם מעולם לא למדתם את המדיניות לאורך ולרוחב על כל מאות סעיפיה. אתם מפרים אותה בסיכוי מאוד גבוה וכבר עכשיו יש מה לעשות כדי להציל את העסק שלכם ולהימנע מטעויות יקרות שיעלו בחסימות בהמשך הדרך.

הפרות מדיניות חוזרות, יכולות להוביל לפגיעה בתוצאות הפרסום ולחסימת המפרסם ונכסיו. 

אם מדובר בסוכנות פרסום או במפרסם שמנהל פרסום עבור מספר עסקים, הפרת מדיניות באחד העסקים יכולה לפגוע בשאר העסקים ובמפרסם עצמו.

כפי שהפלטפורמות יודעות להרחיק מפרסמים על הפרות מדיניות, כך הן יתגמלו את מי שמפרסם לפי החוקים, בין אם הוא סוכנות פרסום או מפרסם עצמאי.

לא, אנחנו סוכנות פרסום עצמאית.

השארת פרטים

לפתרון בעיות, ייעוץ והדרכות

מה לעשות אם המודעה נחסמה בפייסבוק

המודעה נחסמה בפייסבוק? כל הסיבות האפשריות ומה ניתן לעשות כדי למנוע חסימות לאחר מכן

מפרסמים רבים, גדולים וקטנים, מנוסים וחדשים נתקלים במודעות חסומות. הנטייה הטבעית היא לערער על החסימה מתוך תקווה שמדובר בבאג של המערכת, או לחלופין להחליף את המודעה למודעה אחרת כדי להתקדם בפרסום או להתעלם מהחסימה.
הגישות האלו מסוכנת מאוד לחשבון המודעות ולביזנס ועלולות להוביל להשבתה או חסימה שלהן בהמשך הדרך. על אף מה שנהוג לחשוב, פייסבוק לא תבצע חסימה לא של מודעה ולא של חשבון מודעות ללא סיבה (ראינו אלפי חסימות כאלו ולרובן המוחלט הייתה סיבה) ולכן במקום לנסות לעקוף את החסימה או להתעלם ממנה, חשוב להבין מדוע המודעה נחסמה ומה ניתן לעשות בכדי למנוע חסימות לאחר מכן.

קצת רקע מקצועי על מדיניות הפרסום של פייסבוק?

מדיניות הפרסום של פייסבוק (עליה ניתן לקרוא בהרחבה כאן ) היא מסמך המכיל מאות חוקים ותתי חוקים. רוב סוכנויות הפרסום והדיגיטל וכן משרדי פרסום גדולים נעים סביב גיוס לקוחות והבאת תוצאות עסקיות עבור אותם לקוחו, אך מתעלמים כמעט לגמרי ממדיניות הפרסום של פייסבוק. ההתעלמות הזו מביאה למצב שבו רבים וטובים מפרים את המדיניות מבלי לדעת, מה שמוביל לאחר מכן לחסימות ולסנקציות שונות.

אם רוצים לפרסם מבלי להפר את מדיניות הפרסום ומבלי סנקציות וחסימות יש צורך בהכרה מאוד מעמיקה של מדיניות הפרסום של פייסבוק והתחשבות בסעיפי המדיניות משלבי המכירה ללקוח ועד ללחיצה על כפתור הפרסום של המודעה עצמה ולקחת בחשבון שבכל אחד מהשלבים האלו יכולות להתבצע הפרות מדיניות רבות.

חשוב להבין שללא הבנה מעמיקה של מדיניות הפרסום של פייסבוק והכרת כל הסעיפים ותתי הסעיפים שבה, הסיכוי להפר אותה עולה על הסיכוי שלא להפר אותה. מודעות או מסרים שנראים לנו טריוויאליים, חוקי ברזל בעולם הפרסום, כתיבת תוכן וקופירייטינג, שיטות מכירה ופרסום נפוצות שהן הלחם של מפרסמים רבים, יכולות להיות אסורות בתכלית האיסור בפייסבוק אורגני וממומן ולהוות את הסיבה לחסימה. 

האחריות על העלאת תוכן שאינו מפר את המדיניות של פייסבוק מאז ומעולם הייתה על המפרסם והוא אינו יכול לצפות או לסמוך על הפלטפורמה שתבצע את העבודה עבורו. בהרבה מהמקרים כשהפלטפורמה מזהה הפרות מדיניות מתמשכות היא חוסמת את החשבון המפרסם ללא התראה, ולכן זוהי אחריותו הבלעדית של המפרסם ללמוד את חוקי הפרסום מראש ולפרסם לפיהם לעצמו וללקוחות שלו.

לצערנו, אין דרישה בשוק לכותבי תוכן וקופירייטרים שמכירים את מדיניות הפרסום של פייסבוק, מעצבים גרפיים בוודאי שלא מכירים אותה וגם סוכנויות פרסום לא נתקלות בלקוחות שמבקשים שיבנו להם נכסים שאינם מפרים את מדיניות הפרסום.
כך יוצא שאתרים דפי נחיתה וקמפיינים נבנים מראש באופן שמפר את המדיניות ואותם נכסים יחסמו בהמשך. וחסימה היא לא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות שכן חשבון מודעות וגם ביזנס מנג'ר נמדדים בין היתר על פי מספר המודעות החסומות שבהם. כלומר -מספר גבוה של מודעות חסומות או הפרות מדיניות יפגע בתוצאות הפרסום, יגביל את השימוש בנכסים, בתכונות של פייסבוק ואינסטגרם וגם עלול להוביל לחסימת ומחיקת נכסים. 

מדוע פייסבוק חוסמת מודעות ופוסטים?

מודעה לא נחסמת מיד לאחר שהעלתם אותה ולעיתים היא יכולה להיות באוויר זמן מה לפני שפייסבוק מזהה בה הפרה של המדיניות וחוסם אותה. לפעמים אותה מודעה משוכפלת באותו קמפיין תיחסם פעם אחת ובקמפיין אחר תמשיך לעבוד באופן רגיל. המשותף לכל חסימות המודעה הוא העובדה שכלי הבדיקה של פייסבוק זיהה הפרת מדיניות בחשבון שלכם וזה לא אומר שאין שם עוד הפרות מדיניות שהוא עוד לא זיהה.

הסיבות למודעה חסומה יכולות להיות:

  1.  המודעה מפרה את מדיניות הפרסום.
  2.  דף הנחיתה/אתר המקושר למודעה מפר את המדיניות.
  3. שילוב של שתי הסיבות הקודמות.
  4.  ביקורות שליליות של גולשים

חסימת המודעה היא בעצם דרכה של המערכת לומר לכם – אנחנו סבורים כי הפרת סעיף אחד או יותר של המדיניות ועכשיו תשנה את התוכן במודעה/אתר/דף נחיתה כדי שיתאים למדיניות שלנו.
מפרסם שחושב שזו טעות מוזמן לערער אך בשביל לערער יש להיות בטוחים שאכן המודעה עומדת בתנאים ובכדי להיות בטוחים בכך- יש לבדוק את מדיניות הפרסום ולוודא שאכן יש סיבה לערעור. אם מפרסם מערער על מודעה מבלי לבדוק את עצמו, או להכיר את המדיניות והמודעה ו/או דף הנחיתה אכן מפרים את המדיניות אותו מפרסם בעצם מבקש לגשת למשפט כשכל הראיות מצביעות נגדו. התנהגות כזו מובילה לחסימות חוזרות של מודעות לאחר מכן לסגירת חשבון מודעות ואף ביזנס מנג'ר. 

גם אם המפרסם בטוח שלא הפר את המדיניות לא מומלץ למהר ולערער שכן ערעור עם מודעה אחת תביא את הפלטפורמה לבדוק לעומק את כל המודעות ולהכניס את אותו המפרסם תחת זכוכית מגדלת ולהתחיל לבדוק אותו לעומק לאורך זמן. לכן חשוב מאוד לא לערער אם לא יודעים על מה מערערים ולמה קרתה החסימה.

מה אתה מציע לי לעשות כמפרסם/איש PPC?

אם ברור לנו שכדי להיות מפרסמים טובים אנחנו צריכים לדעת לכתוב מודעות, להעלות קמפיינים, לבצע אופטימיזציה ולבנות פאנלים מורכבים, אז מן הסתם שמדיניות הפרסום חייבת להילקח בכל שלב משלבי הפרסום ובניית הנכסים שלנו ושל הלקוחות שלנו. הנושא הוא כל כך מהותי ואי הכרה של מדיניות הפרסום של פייסבוק יכולה להוביל להשבתה תמידית של כל הפעילות של סוכנות הפרסום, מה שמוביל לפגיעה בהכנסות ובמוניטין שלנו בתחום הפרסום. 

מדיניות הפרסום היא לא משהו שאפשר לסכם ב 5, 10 או 100 טיפים. צריך ללמוד אותה ולהכיר אותה ממש ממש טוב. כך כשמגיעה התראה על חסימת מודעה, נוכל בסיכוי גבוה לדעת אם ישנה בעיה או לא ונדע להגיב בהתאם. יתרה מכך, הכרת המדיניות תמנע מאיתנו מראש מודעות חסומות ונדורג גבוה יותר מעל סוכנויות ומפרסמים אחרים.

לרוב, כשמתבצעת הפרת מדיניות, המפרסם מקבל התראה על הפרת מדיניות ולפעמים להתראה מתווסף סעיף מתוך המדיניות. מפרסמים לרוב נתפסים לסעיף ספציפי שהתקבל בהתראה ולא קוראים את המשך הסעיף. בסוף הסעיף מופיע לינק למדיניות הפרסום. מהיום והלאה ברגע שנחסמת לכם מודעה תזכרו שהמסר הוא – אנו סבורים שהפרת את המדיניות, הנה סעיף לדוגמא, או סעיף שאנחנו יודעים שהפרת, אבל באחריותך להכיר את המדיניות ולפרסם תוכן שמותאם למדיניות, זה מה שזיהינו כרגע. יכול להיות שיש לך עוד הפרות מדיניות. במילים אחרות, אפשר להסתכל על חסימה כעל אזהרה מהמערכת על כך שעל המפרסם ללמוד את המדיניות לעומק, אחרת, צפויות לו צרות בהמשך.

אם פייסבוק חסמו לכם את המודעה, חשוב שתדעו מה לעשות
חשוב לדעת מה לעשות כשמודעה נחסמת בפייסבוק. בחירות לא נכונות עלולות להביא לסנקציות וחסימת חשבונות פרסום.

להצטרפות לדף הפייסבוק שלנו על מדיניות הפרסום של פייסבוק. (עדכונים, חדשות וכל שחשוב לדעת כדי למנוע חסימות ולהרוויח דירוג גבוה יותר מול הפלטפורמה)

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

לפרסם סטארט-אפ מבלי להחסם בפייסבוק – טיפים
צ'אט בפייסבוק עם נציג תמיכה, כך תדעו אם האופציה נפתחה עבורכם כמפרסמים
כך תמנעו פריצה לפייסבוק ולחשבון הפרסום שלכם בפייסבוק ובאינסטגרם
הפוך, גוטה – זו הסיבה לחסימת חשבון פרסום בפייסבוק ובאינסטגרם
למה כשחוסמים אותי, לא אומרים לי על מה נחסמתי? מדיניות הפרסום של פייסבוק

שאלות נפוצות

ניתן לקרוא מאמר מבוא כאן

אם מעולם לא למדתם את המדיניות לאורך ולרוחב על כל מאות סעיפיה. אתם מפרים אותה בסיכוי מאוד גבוה וכבר עכשיו יש מה לעשות כדי להציל את העסק שלכם ולהימנע מטעויות יקרות שיעלו בחסימות בהמשך הדרך.

הפרות מדיניות חוזרות, יכולות להוביל לפגיעה בתוצאות הפרסום ולחסימת המפרסם ונכסיו. 

אם מדובר בסוכנות פרסום או במפרסם שמנהל פרסום עבור מספר עסקים, הפרת מדיניות באחד העסקים יכולה לפגוע בשאר העסקים ובמפרסם עצמו.

כפי שהפלטפורמות יודעות להרחיק מפרסמים על הפרות מדיניות, כך הן יתגמלו את מי שמפרסם לפי החוקים, בין אם הוא סוכנות פרסום או מפרסם עצמאי.

לא, אנחנו סוכנות פרסום עצמאית.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

השארת פרטים

לפתרון בעיות, ייעוץ והדרכות

דילוג לתוכן